KONST / Litografier / Färglitografi 14632002
nr 1463 2002
Max Papart
(1911-1994), Frankrike
Signerad, numrerad 80/100. Färglitografi, bildmått: 65x49, yttermått inklusive ram: 81x64 cm
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 25 april 2022
kl 20:41:38
1.000 kr
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
25 apr